• Diecézní charita ostravsko opavská, Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava
  • +420 599 525 947
  • shpars@dchoo.charita.cz
CHCI POMOCI
In ,,

BALÍKY ZÁKLADNÍ POTŘEBY

Na východní Ukrajině se opět bojuje a umírají lidé. Nárůst bojů uvěznil tisíce civilistů a zničil životně důležitou infrastrukturu. Krize se zvětšuje a ohrožuje další tisíce lidí. S každým uplynulým dnem se zvyšuje riziko, že při ostřelování zahynou další lidé. Mnoho lidí je proto v současné době evakuováno z Avdijivky a dalších míst na frontové linii.

Někteří místní lidé i přes současnou situaci v bojové zóně zůstávají. Nemají kam jinam jít nebo nemají rodiny, které by se o ně postarali. Zásobování v bojové zóně nefunguje a lidé často nemají jídlo ani hygienické potřeby. Z tohoto důvodu již třetím rokem dovážíme balíky základní potřeby přímo do bojových zón.

Naše středisko podporuje zejména obyvatele vesnice Avdijivky a Kamjanky v Doněcké oblasti. Avdijivka se nachází cca 23 kilometrů od Doněcka a v daných dnech je považována za jedno z míst, kde se vedou největší boje na východní Ukrajině. Kamjanka pak leží cca 10 kilometru od doněckého letiště, a cca 20 kilometru od oblastního města Doněcka a nachází se na bojové linii.

 

Každý potravinovo-hygienický balík je rozdělen do dvou krabic, jejichž obsah by měl vydržet tříčlenné rodině zhruba měsíc. Jedna krabice je s potravinami, druhá s hygienickými potřebami. Lidem dodáváme zejména rýži, pohanku, těstoviny, olej, zubní pastu nebo například toaletní papír.

 

Balíky dovážíme na Ukrajinu vždy, když získáme větší množství finančních prostředků. Díky vaší pomoci jsme v květnu 2017 do bojových zón doručili 180 balíků v hodnotě 225 000 Kč.

Děkujeme		

Reportáž ČT ze dne 15.5.2017

Pomáhala na Ukrajině — Události v regionech (Ostrava) — iVysílání — Česká televi