• Diecézní charita ostravsko opavská, Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava
  • +420 599 525 947
  • shpars@dchoo.charita.cz
CHCI POMOCI
In Ukrajina,Zakarpatí

Reflexní pásky na Ukrajinu

Vážení přátelé,

obracíme se na Vás s prosbou o pomoc a podporu naší sbírky reflexních pásků na Ukrajinu. Tyto pásky stojí pár korun a mohou zachránit život dítěti či starým lidem. Cesty na Ukrajině jsou mimo velká města často neosvětlené a to stejné platí pro chodce, kteří většinou nemají jinou možnost, než jít po krajnici. Jednoduché reflexní prvky, které jsou v odlehlejších oblastech na Ukrajině nedostatkovým zbožím, pak můžou mít i cenu života.

Sbírka vzniká na základě tragické nehody, kterou měl minulý rok jeden z kněží na Zakarpatí. Když jel v noci v autě, nešťastně srazil a na místě zabil tři ženy, které se vracely z kostela. Cesta byla bez osvětlení a ženy nebyly nijak označeny.

Tuto zprávu s prosbou o pomoc nám napsal otec Anton Verbovský, který byl farářem ve Frýdku a nyní působí v Korolevu na Zakarpatí.

Pokud můžete, zapojte se prosím také. Nesbíráme peníze ale přímo reflexní pásky, které se dají koupit za pár korun téměř všude. Sběrné místo je Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, Diecézní charita ostravsko-opavská, Kratochvílova 3, Ostrava. Sbírka potrvá do čtvrtka 31. května 2018.

Děkujeme!