• Diecézní charita ostravsko opavská, Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava
  • +420 599 525 947
  • shpars@dchoo.charita.cz
CHCI POMOCI
In ,

Mikulášská nadílka dětem v bojových zónách na Ukrajině (do 18.12.2017)

Děti, kterým můžete společně s námi splnit jejich přání, žijí ve městech v Doněcké oblasti v bezprostřední blízkosti bojové linie. Lidem v této oblasti pomáháme z důvodu, že ekonomika těchto měst, která je založená na průmyslové výrobě, je v současné době ochromena a lidé jsou zde většinou bez práce. Počet obyvatel těchto měst klesl na jednu třetinu oproti roku 2013. Řada obyvatel trpí zdravotními problémy spojenými s průmyslovým znečištěním díky tepelné a uhelné elektrárně. Ve městech funguje škola a lidé mohou využívat několik základních služeb, chybí lékaři, zdravotní sestry, nefunguje státní správa a život v těchto městech řídí vojenská správa CIMIC.

Život nedaleko bojové zóny je velmi frustrující. Často místní lidé slýchávají střelbu a nikdy neví, kdy se boje vrátí zpátky do měst, ve kterých žijí. Mnoho lidí kvůli tomu trpí psychickými problémy a nedokáže žít běžný život.

Děti zařazené v této Mikulášské nadílce, dostaly díky českým dárcům v listopadu 2017 balíky základní potřeby. Tyto děti žijí ve špatných podmínkách, a proto bychom rádi splnili jejich přání k Mikuláši. Dárky se dětem na Ukrajině dávají 19. prosince v rámci svátku sv. Mikuláše a do té doby chceme doručit vybraným dětem dárky.

Rádi přijmeme vaše finanční dary prostřednictvím portálu darujme.cz nebo je můžete zaslat na bankovní účet 2800779701/2010  s variabilním symbolem 999. Pokud máte zájem sami dětem poslat nadílku, prosím kontaktujte nejdříve Mgr. Veroniku Mechovou (vložit odkaz do kontaktů), vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce.

Mikulášská nadílka pro děti a jejich rodiny pojede na Ukrajinu 7. 12. 2017.

Sergij (6 let)

Přání: Mašinky, autíčka

Žije ve Slovjansku s rodiči a třemi sourozenci (Nastja, Víťa, Andrij). I když tatínek pracuje, žijí ve velmi špatných podmínkách.

Nastja (9 let)

Přání: sladkosti, panenku

Žije ve Slovjansku s rodiči a třemi sourozenci (Sergij, Víťa, Andrij). I když tatínek pracuje, žijí ve velmi špatných podmínkách.

Víťa (11 let)

Přání: autíčko

Žije ve Slovjansku s rodiči a třemi sourozenci (Sergij, Nastja, Andrij). I když tatínek pracuje, žijí ve velmi špatných podmínkách.

Andrij (3 roky)

Přání: veliké autíčko

Žije ve Slovjansku s rodiči a třemi sourozenci (Sergij, Víťa, Nastja). I když tatínek pracuje, žijí ve velmi špatných podmínkách.

Maksim (6 let)

Přání: oblečení, zimní obuv, příspěvek na léky

Jako novorozeně prodělal encefaliditu a nyní nechodí ani nemluví. Je zcela odkázán na pomoc své rodiny.

Dianka (14 let)

Přání: Zimní bunda 38, povlečení

Mentálně zaostalá holčička, která žije s rodiči a třemi sourozenci. Situace rodiny je velmi špatná, pracuje jen její maminka, protože tatínek nemá potřebné dokumenty, je totiž uprchlík z Abcházie.

Oleksij (11 let)

Přání: notebook na učení, kolečkové brusle vel. 40

Chlapeček se narodil bez ruky a také trpí krátkozrakostí, potřebuje dlouhodobou pomoc léčením.

Christina (8 let)

Přání: rovnátka, zimní obuv vel.37, bundu nebo kabát vel. 36 (146),  chytrý telefon

Onkologicky nemocná holčička. V rámci léčby musela podstoupit operaci dutiny břišní, kdy jí byl odstraněn nádor. I když má špatnou imunitu, navštěvuje školu a snaží se vést normální život.

Viktor (7 let)

Přání: lego

Jeden ze čtyř dětí sociálně slabé rodiny (sourozenci Váňa, Sofia, Oksanka). Společně s babičkou a maminkou žije na chatě v odlehlé části města Luhanske. Rodina uprchla z místa největších bojů v Debalcevu.

Váňa (4 roky)

Přání: letadlo, loď, baterky

Jeden ze čtyř dětí sociálně slabé rodiny (sourozenci Viktor, Sofia, Oksanka). Společně s babičkou a maminkou žije na chatě v odlehlé části obce Luhanske. Rodina uprchla z místa největších bojů v Debalcevu.

Sofia (4 roky)

Přání: mašinky, vláčky a koleje

Jeden ze čtyř dětí sociálně slabé rodiny (sourozenci Viktor, Váňa, Oksanka). Společně s babičkou a maminkou žije na chatě v odlehlé části obce Luhanske. Rodina uprchla z místa největších bojů v Debalcevu.

Oksanka (34 let)

Přání: omalovánky, fixy, pastelky

Oksanka má downův syndrom. Mentálně je ve věku dítěte.

Alina (12 let)

Přání: sukně, blůza, kalhoty vel. 36, školní uniforma

Žije se svou maminkou ve velmi stísněném prostředí. Jejích dům, je v dezolátním stavu. Topí si dřevem, které si samy sbírají.

Angelina a Chrystyna (8 let)

Přání: každá boty vel. 35

O tyto dvojčátka se stará jejich maminka, která je samoživitelka. I přes veškerou snahu maminky děvčátka potřebují naši pomoc.

Nazar (8 let)

Přání: knížka o kosmu, čokolády, sladkosti

Nazar žije jen se svou maminkou v chudých podmínkách. Nezbývají jim peníze na sladkosti ani hračky.

Chrystyna (8 let)

Přání: telefon

Holčička trpí bronchiálním astmatem a psychickými problémy, protože nedaleko ní vybuchla mina.

Klienti internátu Bila Cerkva

Rádi bychom dali dárky klientům Internátu pro postižené děti Bila Cerkva, který byl založen roku 1964. V internátu žijí děti ve věku do 18 let (61 dětí) a dospělí od 18 let (110 klientů). Řada z dětí má psycho neurologické mentální onemocnění s přidruženými nemocemi, jako je downůw syndrom, někteří z nich ani nechodí. Děti a klienti se učí v rehabilitačních skupinách dle svých možností pohybové aktivity a podle vzdělávají se.

Vytipovali jsme čtyři klienty, kteří nemají rodiče a potřebují pomoc druhých, z důvodu, že jejich mentální stav odpovídá věku dítěte.

Vova (18 let)

Přání: mikrofon na ucho, frak s motýlkem vel. 44, boty vel. 42

Chlapec se i přes svůj handicap se věnuje čtení, zpěvu. Jeho největší záliba je herectví.

Jura (22 let)

Přání: mikrofony do ucha

Má rád divadelní scénky a snaží se pomocí jich dávat naději druhým lidem s vážnějším postižením.

Víťa (37 let)

Přání: obuv vel. 40, pracovní oblečení vel. 46 – 48

Hraní v divadle je jeho koníčkem. Spolu s kamarády díky tomu má zálibu, která mu pomáhá překonat frustraci ze svého handicapu.

Anton (28 let)

Přání: fotbalový míč, sportovní oblečení vel. 48

Tancuje a věnuje se veškerým sportům, které mu dovolí jeho mentální postižení.