• Diecézní charita ostravsko opavská, Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava
  • +420 599 525 947
  • shpars@dchoo.charita.cz
CHCI POMOCI
In Nezařazené,Ukrajina,Válka na Ukrajině,Vnitřní uprchlíci

Pomoc s léčbou spánkové apnoe

Díky společnosti Nadační fond Avast jsme mohli pomoci s nákupem životně důležitého přístroje na léčbu spánkové apnoe pro pana Andrie Kosiura z Ukrajiny. Děkujeme!

Předání pomoci panu Andrii Kosiurovi na Ukrajině, září 2019, foto archiv SHPaRS

Andrii Kosiur (32 let) trpí těžkou formou spánkové apnoe v následku poranění hlavy, kterou utrpěl během válečného konfliktu na východní Ukrajině. Tato nemoc způsobuje „výpadky dechu“ během spánku. U pana Kosiura se to stane až 108 krát za hodinu. Nejdelší pozastavení dechu bylo během vyšetření 22 sekund. Pro léčbu apnoe je potřeba, aby pan Kosiur spal s dýchacím přístrojem. Po vyšetření v nemocnici toto specializované zdravotní zařízení sice dostal, ale s tím, že jej musí zaplatit do několika měsíců. V opačném případě by musel přístroj vrátit a zaplatit jeho pronájem.

Panu Andrii se nedávno narodilo dítě. Pracuje jako svářeč a nemá dostatek prostředků na zaplacení přístroje. Díky projektu se podařilo část přístroje uhradit a prodloužit tak lhůtu, do které je třeba zaplatit plnou částku za tuto specializovanou zdravotní techniku. Disponuje tak pro něj životně důležitou pomůckou, což mu umožňuje v rámci možností vést normální život a usínat bez obav, že se následující ráno už možná neprobudí.

Projekt byl realizován za finanční podpory Nadačního fondu Avast. Děkujeme.