• Diecézní charita ostravsko opavská, Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava
  • +420 599 525 947
  • shpars@dchoo.charita.cz
CHCI POMOCI

V rámci projektu Adopce na dálku a Důstojný život na Ukrajině pořádáme pro zapojené dárce od roku 2003 možnost podívat se za svými „adoptovanými dětmi či seniory “ a seznámit se s prostředím, ve kterém žijí a v němž pomáháme (mimo dětí v 200 km vzdálené Ivano-Frankivské oblasti – zde je ovšem možnost také jet samostatně).

I když je náš rajon působnosti na Zakarpatí vzdálen pouhých 600 kilometrů, jedná se v mnoha ohledech o „jiný svět“. Rodiče na cestu finančně přispívají a mají tak zajištěnou dopravu, ubytování a stravu ve městě Tjačivu.

V rámci cesty jsou pro ně připraveny výlety na poloniny, do Koločavy, Sinevirského národního parku apod., potkají se s hlavní koordinátorkou Annou a dalšími našimi spolupracovníky. Tyto cesty bývají plné zážitků a také pro mnohé nečekaných situací.

Cesta probíhá každý rok v druhém srpnovém týdnu, vždy od úterý do soboty. Cena se pohybuje mezi 5000,- a 6000,-. V případě zájmu či dotazů volejte na tel.: 733 741 216 nebo pište na email: veronika.mechova@dchoo.charita.cz.